FAQ

 1. REZERWACJA
  1. Jak zarezerwować miejsce w busie?

   Rezerwacji można dokonać telefonicznie w godzinach pracy naszego biura tj. 8:00-21:00 pod numerami polskimi: 609-818-709 i 609-998-180, oraz w godzinach 8:00-18.00 pod polskim numerem stacjonarnym 67 345-11-88. Możliwe jest także wysłanie do nas wiadomości za pomocą formularza na stronie: http://www.av-busy.pl/kontakt.

  2. Co muszę podać podczas rezerwacji?

   Imię i nazwisko Pasażera oraz miejsce odbioru i adres dowozu, ponieważ działamy w trybie „Door-to-Door”. Ponadto prosimy o podanie daty wyjazdu i przyjazdu. Prosimy pamiętać, że przewóz do Niemiec odbywa się w każdy wtorek i piątek rano, a transport do Polski – w każdą środę i sobotę rano.

 2. BAGAŻE
  1. Czy mogę zabrać ze sobą bezpłatnie bagaż?

   Tak. Każdy Pasażer może nieodpłatnie przewieźć 2 walizki oraz bagaż podręczny.

  2. Czy mogę przewieźć bagaż nietypowy?

   Należy ustalić to przed dniem wyjazdu z Przewoźnikiem.

 3. PRZYGOTOWANIE DO TRASY
  1. Jakie przedmioty wziąć ze sobą?

   Polecamy zabrać ze sobą przedmioty, które zapewnią na czas podróż rozrywkę, np. książkę, audiobook, czy film na tablecie lub telefonie. Ponadto polecamy wziąć ze sobą napoje oraz przekąski. Na trasie planowane są dłuższe postoje, jednak przy dużym ruchu punkty gastronomiczne mogą nie być w stanie obsłużyć wszystkich Pasażerów. Zachęcamy także do zabrania ze sobą np. poduszki turystycznej – osobom, które mają problemy z dopasowaniem foteli samochodowych do swoich potrzeb.

  2. Jak zadbać o komfort w długiej trasie?

   Pamiętaj, aby ubrać się wygodnie. Buty na obcasach zamień na obuwie sportowe, a codzienną sukienkę lub garnitur na bardziej komfortowe spodnie. Ubierz się na cebulkę! Miej na sobie koszulkę, a pod ręką bluzę lub sweterek. Dopasowanie poziomu temperatury do potrzeb wszystkich Pasażerów jest bardzo trudne i wymaga zazwyczaj kompromisów ze strony części Podróżujących. Ponadto włóż do bagażu podręcznego mokre chusteczki, dzięki którym odświeżysz się w czasie jazdy. Warto też spakować dodatkową koszulkę na wypadek ubrudzenia, co pozwoli Ci szybko pozbyć się dyskomfortu.