Drapak dla kota

Jaki drapak będzie najkorzystniejszy dla twojego kota?

By Admin on 24 lipca 2019 0 Comments • Tags: #drapakdlakota #karmadlakotw #wirekdlakota

Drapanie jest wrodzonym zachowaniem twojego pupila. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze wyposażenie przed uszkodzeniami, należy zaopatrzyć się w drapak. Drapaki dla kota są projektowane w różnych kształtach i formach. Mamy też wybór tkanin, z których zostały wykonane. Jak zatem dokonać wyboru drapaka i zadowolić nawet mocno wybrednego zwierzaka?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK ZDECYDOWAĆ SIĘ NA NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z pojedynczym słupem są często najmniej kosztowną opcją i zajmują stosunkowo mało miejsca w pomieszczeniu. Mają niewielką powierzchnię i złożone są ze pieńka przymocowanego do stabilnej powierzchni. Nieco droższą wersją jest drapak z dodatkowym legowiskiem na górze bądź w podstawie konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, kiedy posiadamy jednego zwierzaka w domu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasze koty lubią wysokie konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk oraz zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym więcej radości dla zwierzaka. Drapaki tego typu sprawdzają się w pokojach, w których mamy nieco więcej powierzchni użytkowej. Sprawdzają się w mieszkaniach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o zagiętym kształcie. Stworzone, żeby twój zwierzak mógł drapać w wygodnej pozycji. Zazwyczaj są niewielkich rozmiarów, także łatwo je wkomponować w wyposażenie mieszkania.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są idealnym rozwiązaniem dla osób mających mało powierzchni użytkowej w mieszaniu.
W sytuacji gdy opiekujemy się tylko jednym, niewielkim kotem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy opiekunami większego zwierzaka bądź więcej niż jednego kota, najlepiej zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota najczęściej są zrobione z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu mocno przylegającego do podłoża. Część legowiskowa powinna być przyjemna dla kota, obszyta materiałem. Inną ważną charakterystyką drapaka, na którą powinniśmy spojrzeć przy kupnie jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu kotu bezpieczeństwo.
W sprzedaży dostępne są różne rodzaje drapaków, także każdy opiekun kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej odpowiadał.

https://www.krakvet.pl/product-chy-10934-FURMINATOR-dla-duzych-kotow-krotkowlosych-1szt.html furminator dla kota

Comments are closed.