Psy

Obroże na kleszcze dla psów.

By Admin on 30 lipca 2019 0 Comments • Tags: #obroadlapsanakleszcze #obroaforesto #preparatynakleszcze

Urlop letni jest wyborną okolicznością, by dać czas swojemu czworonogowi. Wycieczka z ulubionym psim kompanem to rewelacyjna możliwość, żeby odpocząć, jednocześnie dając zwierzakowi chwilę. W letnie miesiącewarto uważać na kleszczach, gdyż nasze czworonogi są na nie narażone. Psy, potrzebujące dużo ruchu na zewnątrz, takie jak labradory, często łapią kleszcze. W jaki sposób możemy ustrzec nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są liczne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze wyróżniają się kilkumiesięczną efektywnością oraz niską ceną. Są produkowane dla psów różnych wymiarów, dzięki czemu z łatwością kupimy średnicę dopasowaną do szyi naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne dostępne w obrożach przeciwkleszczowych są naturalne albo lekami przeciwpasożytniczymi. Leki przeciwpasożytnicze cechują się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość preparatu działającego na kleszcze musi być dopasowana do masy zwierzaka, trzeba zatem sprawdzić przed nałożeniem, że znaleziona obroża przeciw kleszczom będzie odpowiednia.

Obroża Foresto

Znanym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, sprzedająca obroże Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, będące bezwonnymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Dostępne są dwie obroże dla psów – dla zwierząt mniejszych niż 8kg oraz dla psów większych niż 8kg. Obroże Foresto są zarówno przeciwkleszczowe ,jak i przeciw pchłom, dlatego dają ogólną obronę psa. Obroża dla psa jest skuteczna nawet do 8 miesięcy, ponadto działa już w momencie założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą mnóstwa groźnych schorzeń, takich jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Psy z przyjemnością spędzają czas w trawie, takie jak labradory, wymagają wyjątkowej ochrony w formie środków na kleszcze, dlatego, że zakażenie wywołana złapaniem kleszcza wnosi zagrożenie powikłań naszego psa. Obróżka dla psa na kleszcze chroni ugryzienia psa przez kleszcza, dlatego umożliwia zabezpieczenie przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, kochające zabawy w wodzie potrzebna jest większa profilaktyka, na przykład w postaci kropli zawierających środek na kleszcze albo specjalne szampony o działaniu przeciwpasożytniczo. Żeby zabezpieczyć psa w trakcie letniej podróży warto zaopatrzyć się w pewne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

https://www.krakvet.pl/ sklep zoologiczny kraków

Comments are closed.