Świnka morska

Świnka morska – jak o nią dbać?

By Admin on 2 sierpnia 2019 0 Comments • Tags: #klatkadlagryzoni #klatki #winkamorska

Świnka morska, a inaczej kawia domowa, stała się popularnym zwierzęciem domowym. Z uwagi na swoje nieduże wymiary jest ciekawą alternatywą dla tych, dla których niemożliwe jest posiadanie psa lub kota. Świnka morska nie posiada wygórowanych wymagań, jeśli chodzi o pokarmu – jest zwierzakiem żywiącym się roślinami, przede wszystkim sianem. Dietę świnki morskiej można uzupełniać warzywami i owocami, jak na przykład pietruszka, marchew i\lub mniszek lekarski. Musimy zapewnić zwierzątku stały dostęp do wody, jak również klatkę dla świnki morskiej ze ściółką i niezbędnymi akcesoriami.

Klatka dla świnki morskiej.

Dla świnki morskiej możemy zakupić zwykłą klatkę dla gryzoni, którą dostaniemy bezproblemowo w każdym sklepie zoologicznych lub w internecie. Klatka dla świnki morskiej nie musi być wysoka, ponieważ świnki morskie nie lubią się wspinać. Z tego powodu istotna jest wielkość spodu klatki. Spód klatki może być plastikowy, a pręty z metalu. Najmniejszym rozmiarem klatki jest 80x50x40cm, poleca się wybrać objętość większą, w szczególności jeśli zamierzamy trzymać w niej więcej zwierząt.Istotnym jest, aby pręty klatki nie były rozstawione w dużych odległościach, gdyż grozi to utknięciem świnki morskiej pomiędzy nimi. Klatkę dla świnki morskiej powinno się wyłożyć ściółką i\oraz zakupić odpowiednie wyposażenie – domek dla świnki morskiej, poidełko i miskę.

Podłoże w klatce dla świnki morskiej.

Zazwyczaj ściółką klatki dla gryzoni są trociny lub granulat. Trociny są niedrogie i świetnie nadają się do wyłożenia klatki. Minusem trocin jest pylenie i wypadają poza klatkę. Inną możliwością jest granulat, który wykazuje się wysoką chłonnością, jednak jest nieco twardszy w stosunku do trocin. Oprócz tego są dostępne maty dla gryzoni, z którymi łatwo zadbać o porządek w klatce, ale ich wadą jest niemożność kopania w ściółce, co gryzonie lubią.

Wyposażenie klatki dla świnki morskiej.

Żeby uprzyjemnić klatkę waszej świnki morskiej należy umieścić w środku niezbędne akcesoria, z których najważniejszy jest domek dla świnki morskiej. W ten sposób świnka morska będzie czuła się bezpiecznie, gdyż będzie miała kryjówkę, w której może skryć się aby odpocząć albo uspokoić się, kiedy na początku przyniesiemy ją do domu.

transporter dla psa

Comments are closed.